Příběhy

Jake hodnoty ma byt dlouhodoby cukr

jarka

mam dotaz-jakou ma mit hodnotu dlouhodoby cukr 40 nebo kolik dekuji

Počet odpovědí: 7 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Červené fleky na nohách

Denisa

Muzu poprosit o radu,nevite co by to mohlo byt?manzelovi se to udela vzdy kdyz je delsi dobu na nohou.Dekuji za odpoved


červené fleky na nohách
Zvětšit obrázek | Počet odpovědí: 9 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Léky které se nesmí užívat s warfarinem

Božena

Dobrý den,
měla bych na Vás prosbu, zda by bylo možné oznámit mi léky které se spolu s Warfarinem nesmějí užívat. Obvodní lékařka mi warfarin předepsala k užívání, ale bohužel o lécích které se společně s Warfarinem nesmí používat, to mi neřekla.
Děkuje a zdraví Vás Božena

Počet odpovědí: 4 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Brnění rukou

Josef Trejbal

Brnění rukou jdou z hrudní páteře, krční páteř je relativně v pořádku, ale otoky nohou a brnění hlavně v chodidlech a zúžený míšní kanálek v bederce a sexuální disfunkce , když brnění jde až do mostku mezi konečníkem a šourkem , co s tím , kde by mi ten kanálek rozšířili ?
Brnění z prortuze -zúžení míšního kanálku 6mm , tlačí na nervy , ty vystřelují do kyčle a do nohou , brní mi dlouho obě DK a hlavně chodidla, otékají mi poslední dobou i obě nohy a hodně kotníky, , brní mi i hrazdička mezi konečníkem a šourkem , mám disfunkci erekce , je to vše asi útlakem nervů v kanálku , prosím o potvrzení nebo info co a jak, diabetes ani nemocné ledviny nemám Clavin ap.nepomáhají , prosím o doporučení co s tím kanálkem, prý jej i úspěšně rozšiřují a kde? Děkuji vám .

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Rakovina jazyka příznaky

paters

Uz dlhsie sa mi robia na jazyku te gulicky co to ?
Prosim rychlo odpovede na mail


rakovina jazyka příznaky
Zvětšit obrázek | Počet odpovědí: 8 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Nahly cerveny flek

Monika

V nedeli se mi nahle objevil tento velky cerveny flek, byl tmavsi barvy. Nyni je streda a flek je stale, jen svetlejsi.Trochu svedi a kuze na nem je teplejsi.


nahly cerveny flek
Zvětšit obrázek | Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Otékání nohou

Jarmila Máchová

Dobý den,
mé vnučce, která má 16 let, občas otékají kotníky na obou nohou. Také se jí někdy objeví na nohou červené větší skvrny Prosím o radu.
Děkuji
Máchová

Počet odpovědí: 3 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Urea hodnoty 8,9

Eva Hejhalova

Dobrý den,byla jsem na odběru krve a zjistili mi hodnotu 8,9. urea,mám obavy že mám něco s ledvinami,příští týden jdu k lékaři,co prosím značí tato hodnota?

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Menopauza

Jitka

Dobry den nevim zda je too zacinajici menopauza ale ma 42 a mam problemi z mentruaci nekdy krvacim mocc nekdy too mam normalne a nekdy vubec mam I navaly horka jsem unavena prosre je mi zle mivam I nechutenctvi mam I navaly strchu z nemoci a vseho prosim porad te mi

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Paleni v uchu

novotna

Dobry den,od vanoc me zacalo palet v uchu,na usnim mi rekla ze to mam ciste a nic tam nemam,slysim normalne,i kdyz predklonim hlavu dolu tak se to jeste jak kdyby zhorsuje,nevim co to muze byt,nekdy mam picit i jak kdyb mi od toho slo brneni do ruku a nohy.prosim o radu dekuji moc

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Téma dne Dieta

nové články
nové příběhy

Krvavá podlitina na přirození

evzakostler@seznam.cz

Dobrý večer přeji. Při řezání flexsou se mi roztrhl kotouček a poranil mi úderem přes trenky močovou trubici. Krvavé zranění není povrchové, ale je na těle močové trubice dost velký hematom. Nejspíš budu muset zítra 21.6.26 navštívit pohotovost v okr.městě.Ptám se jak nebezpečný je tento úraz. Můj věk je 73 let. Děkuji za kvalifikovanou odpověď.

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Homeopatika

Zdravotní sestra

Dobrý večer, paní Věro,

červené podlitiny po lehkém ťuknutí mohou souviset s věkem, křehkostí drobných cévek, ale také s léky, které ovlivňují srážlivost krve. Pokud jste dříve užívala Stacyl, může být vhodné zkontrolovat s praktickým lékařem, zda nemáte i jiné příčiny zvýšené tvorby modřin. Někdy je vhodné udělat i krevní odběry.

Co se týká homeopatie, někteří lidé používají při tvorbě modřin přípravek Arnica montana, ale je potřeba říci, že účinnost homeopatie nebyla spolehlivě prokázána vědeckými studiemi. Vhodnější je zaměřit se na zjištění skutečné příčiny potíží v ordinaci praktického lékaře.

Pokud by se modřiny objevovaly samovolně bez úrazu, rychle přibývaly nebo se přidalo krvácení z nosu či dásní, doporučila bych návštěvu lékaře co nejdříve.

Přeji Vám hodně zdraví a ať se potíže brzy vyřeší.

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Homeopatika

Věra

Dobry večer,prosím o radu.Brala jsem stacyl na ředení krve a ted mam Sorvastu plus na cholesterol.Příi mírném tuknutí do rukou se mi dělají cevené podlitiny pod kuží.Je nějaké v homeopatii řešení.Díky Věra.

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Co dělat po vytržení zubu osmičky: hojení a péče

Zdravotní sestra

Dobrý den, Kláro,

po vytržení horní i dolní osmičky najednou bych byla opatrná, zvlášť když pracujete 12 hodin ve skladu, hodně chodíte, zvedáte těžké věci a jste celý den v tempu. To opravdu není totéž jako sedavá práce. Pokud vás rána stále výrazně bolí, otéká, hůř otevíráte ústa, bolí vás polykání a při pohybu se krvácení znovu objevuje, určitě bych tento týden návrat do takové práce nepodceňovala.

Doporučila bych vám znovu kontaktovat zubní ordinaci nebo praktického lékaře a popsat jim přesně toto: že máte po vytržení dvou osmiček stále otok, bolest, omezené otevírání úst, bolest při polykání a občasné krvácení. U takové fyzicky náročné práce je podle mě na místě, aby vás lékař znovu zkontroloval a případně pracovní neschopnost prodloužil. Není dobré to „přechodit“, protože námaha může krvácení a otok zhoršovat.

Doma teď hlavně klidový režim, nezvedat těžké věci, nepředklánět se zbytečně, nespěchat, chladit tvář přes látku, jíst měkkou spíše vlažnou stravu, nekouřit, nepít alkohol a ránu prudce nevyplachovat. Léky proti bolesti užívejte jen podle doporučení lékaře nebo příbalového letáku.

Určitě ale nečekejte, pokud by se otok zvětšoval, bolest se zhoršovala, přidala se teplota, hnisavý zápach či pachuť z rány, silnější krvácení, potíže s dýcháním, výrazné zhoršení polykání nebo byste nemohla téměř otevřít ústa. V takovém případě je potřeba řešit to hned se zubní pohotovostí nebo lékařem.

Za mě bych se při vašich příznacích a typu práce opravdu snažila o kontrolu a prodloužení neschopenky alespoň do zklidnění stavu.

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Sodík v tabletách: kdy pomáhá a kdy škodí

Zdravotní sestra

Dobrý den, pane Dousku,

hodnota sodíku 134 mmol/l je sice jen mírně pod normou, ale pokud současně pociťujete nejistotu při vstávání, motání hlavy nebo zmatenost, určitě bych to nepodceňovala. Příčin nízkého sodíku může být celá řada – od některých léků (například na tlak nebo odvodnění), přes vyšší příjem tekutin až po různá onemocnění.

S nákupem sodíkových tablet bych byla opatrná. Samoléčba bez znalosti skutečné příčiny nemusí pomoci a někdy může být i na škodu. Navíc příliš rychlé zvyšování hladiny sodíku není pro organismus vhodné. Pokud se vaše potíže zhoršují, případně by se objevila výraznější zmatenost, nestabilita při chůzi nebo silná slabost, doporučila bych nečekat dva týdny a kontaktovat praktického lékaře dříve.

Do návštěvy lékaře bych bez doporučení odborníka neužívala žádné sodíkové tablety. Lékař bude potřebovat posoudit nejen sodík, ale také ostatní minerály, funkci ledvin, užívané léky a celkový zdravotní stav.

Přeji, aby se podařilo příčinu brzy objasnit a potíže rychle odezněly.

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Co dělat po vytržení zubu osmičky: hojení a péče

Klára Jechová

Zapomněla jsem dodat že i otok stále mám

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Co dělat po vytržení zubu osmičky: hojení a péče

Klára Jechová

Dobrý den,
v pondělí jsem byla na extrakci osmičky jak nahoře tak i dole už v pátek my bylo řečeno mojí zubařkou že do práce tak týden ne, víte dělám ve skladu v Alze 12 hodin stojím, chodím, tahám těžké věci, spěchám je to rychlá práce člověk se sotva zastaví. No ale osmičky mi musel dělat jiný zubař pod stejnou klinikou jako je ta moje běžná a ten moi řekl že bych mohla jít hned ten den ještě do práce mě se to moc nezdálo ale neschopenku mi nevypsali tak jsem se musela dohodnout s mojí sestřičkou u praktického doktora a ta my ji dala pouze do středy ale já si nemyslím že by bylo bezpečné abych do práce tenhle týden šla. Zub a dáseň mě pořád bolí hodně když chodím z rány mi občas furt krvácí, moc ústa neotevřu, bolí mě v krku při polykání, když hlavu za kloním nebo naopak sklopím moc se necítím.
Mohla byste poradit co mám dělat?
Dekuji

Počet odpovědí: 2 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Sodík v tabletách: kdy pomáhá a kdy škodí

Josef Dousek

Klesl mi sodík podle krevních testů na 134. Bohužel už nějakou dobu cítím určinou nerovnováhu, když vstanu, a určitou zmatenost.
K lékaři jdu s výsledky až za dva týdny.
Kde a pod jakým názvem najdu a koupím sodíkové tablety?
Podotýkám že draslík (kalium) a Cl mám těsně pod horní hranicí, takže jen solit nepomůže, zřejmě by přelezl Cl.
Díky za odpověď. D.

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Pocení a svědění varlat: příčiny, léčba a kdy zbystřit

Zdravotní sestra

Pane Josefe, to co popisujete, už opravdu není něco, co by se mělo jen „přecházet“ nebo brát jako věk. Dlouhodobé pocení, křeče v oblasti varlat, opakované záněty močových cest a prostaty spolu se ztrátou potence mohou ukazovat na chronický problém, který potřebuje pořádné urologické vyšetření. Často se za tím může skrývat dlouhodobý zánět prostaty, zvětšená prostata, hormonální problém, špatné prokrvení nebo i neléčený diabetes.

Hodně mužů podobné potíže odkládá ze studu nebo ze zvyku „to vydržet“, ale čím déle to trvá, tím víc se organismus vyčerpává. Pokud jste ještě nebyl na důkladném vyšetření, určitě bych doporučila urologa a také odběry krve – hlavně PSA, cukr, hormony a zánětlivé hodnoty. Důležité je i vyšetření moči a případně ultrazvuk prostaty a varlat.

A ještě jedna věc – bolesti nebo křeče ve varlatech nikdy není dobré podceňovat. Pokud by se přidala horečka, otok nebo silná bolest, je potřeba řešit to rychle.

Držím palce, aby se přišlo na příčinu a hlavně aby se vám ulevilo. U podobných dlouhodobých potíží často existuje řešení, jen člověk nesmí zůstávat sám doma a trápit se tím roky.

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Pocení a svědění varlat: příčiny, léčba a kdy zbystřit

Josef Mráček

LETA LETOUCI POCENÍ KŘEČE VE VARLATECH ČASTÉ ZÁNĚTY MOČ CEST A PROSTATY ZTRÁTA POTENCE

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Mapovity jazyk, pálení

Zdravotní sestra

Dobrý den Hano, Gabapentin může pomoci tlumit pálení jazyka, když jde o parestézii. Začne účinkovat hned, když se vytvoří hladina v krvi, tedy za cca 5 dní. Měla jsem pacienty, kterým byl tento lék předepsán a jeden z nich ho musel přestat užívat, protože se u něho začly po dvou týdnech tvořit bouřlivé záněty folikulu – místo, kde vyrůstají chloupky na kůži. Proto je dobré u tohoto léku znát jeho vedlejší účinky a dávat si na ně pozor. U dalších pacientů, kteří v léčbě pokračovali se podařilo zmírnit pocity pálení.

Po 5 dnech léčby byste již měla pociťovat změny v intenzitě pálení. Pokud se nic nezmění ani po třech týdnech léčny, není Gabapentin tím správným řešením.

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Mapovity jazyk, pálení

Hana

Dobrý den. Na mapovity jazyk s pálením,mi neuroložka předepsala Gebapentin 900mg denně, zatím bez úspěchu. Beru to skoro měsíc.Spiše zhoršení. Je toto léčení vhodné? Kdy bych měla čekat zlepšení? Co se týče toho pálení.Zkusil někdo na mapovitý jazyk s pálením tento lék s úspěchem?
Děkuji

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Nevhodné potraviny při Xarelto: co zvyšuje riziko krvácení

Zdravotní sestra

Dobrý den, pečený brusinkový čaj si většina lidí při užívání Xarelta dát může, zvlášť pokud jde jen o běžný hrnek 1x denně. Proč ne více? U brusinek totiž existují zmínky o možném zvýšení rizika krvácení, pokud se požívají společně s léky na ředění krve, takže je vhodná spíš střídmost a nepřehánět to s větším množstvím nebo silnými koncentráty. Doporučuji sledovat, jestli se neobjevuje snadnější tvorba modřin, krvácení z nosu, krvácení dásní nebo tmavá stolice. Pokud nic takového nemáte a jde opravdu jen o jeden čaj denně, bývá to obvykle bez problémů.

Opatrnější bych byla hlavně tehdy, pokud současně již užíváte ještě další léky zvyšující krvácivost nebo máte problémy s ledvinami či játry. Kdybyste chtěl mít úplný klid, můžete se při nejbližší kontrole zeptat svého lékaře nebo lékárníka, kteří znají i vaše další léky a zdravotní stav.

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Nevhodné potraviny při Xarelto: co zvyšuje riziko krvácení

Milan Kudrna

Dobrý den, když beru Xarelto můžu pít pečený brusinkový čaj 1x denně?

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Mapovity jazyk, pálení

Zdravotní sestra

Setkala jsem se s lidmi, u kterých se pálení po měsících výrazně zklidnilo nebo úplně ustoupilo. Někdy se našel spouštěč až později. U jiných se příčina nenašla jednoznačně, ale potíže se časem zmírnily natolik, že už jim tolik nezasahovaly do života.

U syndromu pálení úst bývá typické, že průběh kolísá. Některé dny jsou horší, jiné lepší. Někdy se stav zlepší po správně zvolené léčbě bolesti nervového typu, někdy po úpravě vlhkosti v ústech, někdy po zklidnění celého organismu. Neříkám to tak, že „je to od nervů“, ale nervová zakončení v ústech mohou být přecitlivělá a časem se dají zklidnit. Proto bych to nevzdávala. Pokud se nenašla jasná příčina, neznamená to, že žádná není, ani že se s tím nedá nic dělat. Spíš bych hledala lékaře, který se na to podívá celostně, z pohledu celého organismu.

Nedá se Vám slíbit, že to zmizí za měsíc. Ale dá se říct, že u části lidí se pálení zlepší výrazně, u části úplně odezní a u části se alespoň najde způsob, jak ho podstatně utlumit. Takže ne, Hano, nebrala bych to jako rozsudek „až do smrti“. Brala bych to jako stav, který je potřeba trpělivě dovyšetřit a léčit.

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

novinky a zajímavosti

Chcete odebírat naše novinky?


Dokažte, že jste člověk a napište sem číslicemi číslo jedenáct.