Informace od zdravotní sestry

MENU

  

PROSTATA

  

KREVNÍ TLAK

  

CUKROVKA

  

WARFARIN

  

Zázvorová koupel

 


Aktualizováno:

Zdravá kosmetika

Koupání, ať už s horkou nebo studenou vodou, osvěžuje tělo a omlazuje mysl, ovšem bylinné koupele znamenají víc než jen povznášející náladu. Bylinné koupele ze zázvoru se ukázaly být prospěšné v předcházení zdravotních problémů. Sám o sobě má zázvor vysokou léčivou hodnotu a koupel ze zázvoru má obohacující účinek.

Výhody zázvorové koupele

Většinou se mluví o zázvorovém čaji, který má léčivé účinky, jenže se zapomíná na koupel z této byliny, která má obrovské zdravotní výhody.

Zázvor bojuje proti kožním problémům

Koupel ze zázvoru je bez chemických výrobků a čistí kožní onemocnění, jako je akné. Zázvorová koupel má antiseptické vlastnosti. V jakémkoliv dávkování vyřeší kožní problémy. Je dobré si do vany nastrouhat zázvor a naložit se ve vodě, protože může odstranit různé pupínky a i poškození kůže (jizvy), které vznikly po akné.

Zázvor podporuje krevní oběh

Zázvorová lázeň také zlepšuje krevní oběh, protože díky ní jsou důležitý kyslík a živiny dodávány do různých částí těla. Zázvor zároveň přispívá k hojení vnitřních zranění.

Zázvor zmírňuje bolest kloubů

Zázvor je velmi známý pro své protizánětlivé účinky, proto je koupel z této byliny velmi dobrá volba hlavně při zmírnění nemocí, které jsou obvykle označené bolestmi kloubů a záněty. Většinou se jedná o revmatoidní artritidu, u které se mohou objevovat značné bolesti.

Zázvor v koupeli zklidňuje fibromyalgii

Koupel ze zázvoru není omezena jen na léčbu revmatoidní artritidy, ale může také pomoci snížit příznaky fibromyalgie, která obvykle způsobuje konzistentní bolesti svalů. Právě na tyto problémy je nejúčinnější zázvorová koupel. Zázvor zde může pomoci získat úlevu od bolestí svalů spojenými s fibromyalgií. Takže, pokud hledáte snadný domácí lék právě na fibromyalgii, tak jste ho našli v zázvoru. Ve skutečnosti je zázvorová koupel dobrým lékem na svalové křeče, které jsou běžné v dnešní době plné stresu.

Zázvor poskytuje detoxikační efekt

Zázvor stimuluje tělo k uvolnění více potu. Toto nadměrné pocení je přirozeným způsobem, jak očistit tělo od toxinů. Nemusíte navštěvovat drahé sauny, které mají stejný efekt, jako domácí zázvorová koupel.

Zázvor zmírňuje nachlazení

Zatímco lebedění v zázvorové koupeli pomáhá nejen tělu, tak se při něm dají inhalovat i páry, které dokáží divy, odlehčí nosní dutině, díky čemuž je jednodušší dýchání. Kromě zmírnění nachlazení, uvolněná pára je také užitečná k léčbě bolestí hlavy a závratí.

Zázvor snižuje tělesný zápach

Na co chodit do vonné koupele, když stačí jít do zázvorové koupele. Aroma, které zázvorová koupel vyvolává, zároveň dodává výraznou vůni těla a tím pomáhá v boji proti tělesnému zápachu.

výběr z naší tvorby
pokračování článku

Nebezpečí při zázvorové koupeli

Zázvorová koupel není náhrada za vaši běžnou koupel. Tato lázeň se smí provádět pouze 2 krát týdně. I když, nadměrné pocení ze zázvorové koupele podporuje vyplavení toxinů, může způsobit dehydrataci. Proto je dobré pít dostatečné množství vody před touto koupelí. Po zázvorové koupeli může nastat pocit únavy, proto by se měla dělat těsně před tím, než se jde spát. Lidé s hypertenzí nebo kardiovaskulárními problémy by se měli poradit se svým lékařem, zda mohou podstoupit tuto koupel.

Recept na zázvorovou koupel

Musíte napustit vanu horkou vodou a dát do ní 2 lžíce strouhaného zázvoru. Pokud není k dispozici zázvor, tak stačí zázvorový olej (8 – 10 kapek). Doporučuje se být v této koupeli asi 30 minut, protože do této doby zázvor pomáhá zmírňovat bolest a stres.
Tato koupel se stala součástí moderního životního stylu. Zázvorová koupel je ideální způsob, jak si odpočinout a dopřát si nějaký odpočinek od každodenní rutiny.

Autor: ©Jakub Vinš

odkaz na článek

. Zázvorová koupel [online]. ČeskáOrdinace.cz, . .přidejte sem svůj komentář

Něco Vám není jasné? Zeptejte se na to ostatních. Určitě Vám pomohou.
K zeptání použijte tento formulář.


Nadpis / Dotaz
Jméno
E-mail
Sdělení

Všechna políčka formuláře je třeba vyplnit!
E-mail nebude nikde zobrazen.

přehled komentářů

Zázvorová koupel

 Jan

Dal jsem si tuto koupel ale na asi 1,5 hodiny.Byl to přijemný hřejivý pocit ne tak draždivý jako když si dáte do vany alpu at už klasickou nebo lesanu.
Během koupele jsem měl mírnou žízen ale to mám vždycky když se koupu dýl a když je voda víc teplá.
Po koupely je znatelný ůčinek hladší plet a uvolnění svalu a vůbec příjemný pocit.
Po koupely jsem si šel lehnout a celou noc jsem spal bez přerušení doslova ůplně jak miminko a to přes 8hodin - opravdu ale opravdu velice kvalitní vyspání.

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Dojmy ze zázvorové koupele

 Bláňa

Musím se podělit. Včera jsem si dala zázvorovou koupel na 30 min. Chtěla jsem se pokusit také o detox přes kůži. Načetla jsem si "chytré" články a šla do toho. Máme trochu větší vanu, tak jsem si tam šoupla tři lžíce nastrouhaného zázvoru, horkou vodu a pak jsem si 30 min lebedila. Abych zvýšila účinek, ještě jsem se odírala houbičkou. Musím říct, že koupel byla opravdu super, dokonce jsem až do večera a i přes noc necítila téměř žádné bolesti (záda, klouby).Krásně se mi uvolnily svaly. Nevím, jestli to byla práce teplé vody nebo i toho zázvoru. Nicméně, opravdu, tak jak se píše, že je to "vyhřívací" koupel díky hřejivosti zázvoru, tak to funguje perfektně. Po ukončení koupele jsem se ještě zabalila do županu a deky a podařilo se mi asi 3 x po sobě pořádně zpotit. Vždy jsem se otřela a znovu zabalila. Potily se mi také vlasy :-)Úplně se mi uvolnily nosní dutiny a to tak, že smrkám ještě teď. A jako bonus bych přidala perfektní nepřerušovaný spánek celou noc a krásně hladkou pokožku. Takže paráda. Když budete mít chuť, určitě to stojí za pokus. Já budu určitě opakovat. Doporučuji vzít s sebou vodu na pití, já jsem během koupele vypila dvě sklenky 0,4 l, měla jsem fakt žízeň.

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět


Témata


Zajímavé články

ČeskáOrdinace

O nás

Kontakt

Ochrana osobních údajů a cookies

SiteMAP

RSS