Informace od zdravotní sestry

MENU

  

PROSTATA

  

KREVNÍ TLAK

  

CUKROVKA

  

WARFARIN

  

Bylinky na sklivcové zákalky

 


Aktualizováno:

Oční vady

Oční zákalky jsou drobné útvary, které se vznášejí přes zorné pole. Jsou to nečistoty, které se vyskytují ve sklivci a vrhají stíny na sítnici, díky čemuž jsou viditelné jako zákalky.
Lékařské ošetření zákalek často vyžaduje chirurgický zákrok. Stejně jako u jiných chirurgických zákroků i zde existují rizika. Dobrá zpráva je, že byly identifikovány některé přístupy k přírodní léčbě, jak se zbavit zákalek. Pro některé lidi tyto přístupy představují bezpečnou a účinnou alternativu k lékařským zásahům. To je zvláště atraktivní pro lidi, kteří se chtějí vyhnout operaci.

Co jsou oční zákalky

Oční zákalky jsou malé tmavé skvrny, tečky nebo křivky, které se objevují ve vidění. Jsou způsobeny drobnými kousky úlomků ve sklivci nebo gelovitou látkou, která vyplňuje 80 procent oka. Trosky plovoucí ve sklivci vrhají stíny na sítnici, díky čemuž jsou viditelné malé tvary v zorném poli.

Zákalky jsou přirozenou součástí stárnutí a pro většinu lidí jsou neškodné. Mohou být nepříjemné, ale nepředstavují hrozbu pro zrak.

V mnoha případech oftalmologové chirurgický zákrok nedoporučují. Spíše navrhují zákalky ignorovat, dokud se mozek nepřizpůsobí jejich přítomnosti, a už si jich nevšimnete. Toto je nejvíce doporučovaný postup pro oční zákalky.

výběr z naší tvorby
pokračování článku

Léčba očních zákalek

Většina očních zákalek nevyžaduje ošetření. Zákalky ale mohou být frustrující a přizpůsobení se jim může nějakou dobu trvat. Jakmile víte, že zákalky nebudou způsobovat žádné další problémy, můžete je nakonec být schopni ignorovat nebo si jich méně často všímat.

Pokud vaše oční zákalky zhoršují vidění, což se stává zřídka, můžete zvážit léčbu. Současná léčba využívá dva způsoby: odstranění sklivce a destrukci laserem.

Odstranění sklivce

Jde o chirurgický zákrok, při kterém oční lékař odstraní sklivec se zákalkou malým řezem (vitrektomie) a nahradí jej roztokem, který pomůže oku udržovat tvar. Při tomto zákroku se nemusí povést vždy odstranit všechny zákalky a po operaci se mohou vyvinout nové. Rizika vitrektomie zahrnují krvácení do sítnice a její odchlípnutí.

výběr z naší tvorby
pokračování článku

Laser na zákalky

Jde o zákrok, při kterém se pomocí laseru naruší zákalkové plováky. Oční lékař zamíří na jednotlivé plováky ve sklivci speciálním laserem, který je může rozbít a učinit je méně nápadnými. Někteří lidé, kteří podstoupili tuto léčbu, uvádějí zlepšené vidění; jiní si všimnou malého nebo žádného rozdílu. Rizika laserové terapie zahrnují poškození sítnice, pokud je laser namířen nesprávně. Laserová chirurgie se k léčbě zákalek používá jen zřídka.

Přírodní léky na oční zákalky

Přírodní léčba očních zákalek zahrnuje mnoho změn životního stylu. Zkuste následující:

 • Jezte zdravou stravu plnou protizánětlivých potravin.
 • Aplikujte horké a studené obklady, aby se vaše oči uvolnily.
 • Jemně masírujte spánky se zavřenýma očima.
 • Cvičte oční cvičení, jako je protáčení očí a zaostření na pohybující se předmět, abyste si vytvořili odolnost proti únavě a snížili výskyt zákalek.
 • Zkraťte čas u obrazovky.
 • Noste ochranné brýle, jako jsou sluneční brýle a brýle pro obrazovku počítače.
 • Pijte hodně vody, abyste pomohli zbavit tělo toxinů, které mohou vést ke vzniku zákalek.
 • Užívejte denní vitaminový doplněk, který obsahuje omega-3 mastné kyseliny, beta-karoten, selen, lutein, spirulinu, chlorellu, modrozelené řasy a vitamíny A, C a E.
 • Zkuste sebakupresuru.
 • Dobře si odpočiňte a dopřejte svým očím čas na odpočinek.
Bylinná terapie je další přírodní možností léčby očních zákalek. Bylinné techniky pro boj s očními plováky zahrnují:

 • Gingko Biloba ke zlepšení krevního oběhu v očích.
 • Tradiční čínské přípravky pro zdraví očí.
 • Extrakty z hroznů a borůvek pro jejich antioxidační vlastnosti.

Všechny výše uvedené přírodní prostředky jsou zaměřeny na podporu zdraví očí a snížení toxinů a zánětů, které mohou vést k očním zákalkám. Vyhýbání se činnostem, které poškozují zdraví očí, jako je příliš mnoho času na obrazovce, čtení za špatného světla, kouření a pití příliš velkého množství alkoholu a kofeinu, jsou dalšími kroky, které můžete podniknout k přirozené léčbě očních zákalek.

výběr z naší tvorby
pokračování článku

Funguje přírodní léčba zákalek

Zastánci přírodních léčivých přípravků pro oční zákalky zjistili, že přírodní léčba pravděpodobně přinese trvalé výsledky bez vedlejších účinků nebo rizik spojených s lékařským zásahem.

Mnoho přírodních prostředků doporučených pro oční zákalky podporuje celkové zdraví těla. Zaměřují se na základní příčinu očních stavů, jako je zánět a namáhání očí, takže je nepravděpodobné, že se příznaky, jako jsou zákalky, vrátí.přidejte sem svůj komentář

Něco Vám není jasné? Zeptejte se na to ostatních. Určitě Vám pomohou.
K zeptání použijte tento formulář.


Nadpis / Dotaz
Jméno
E-mail
Sdělení

Všechna políčka formuláře je třeba vyplnit!
E-mail nebude nikde zobrazen.

přehled komentářů

Bylinky na sklivcové zákalky

 Jindrich

Přátelé, znáte nějaké kůry, byliny či jiné postupy, jak se zbavit, aspoň trochu, sklivcových zákalků? Stačilo by zastavir progresi jejich tvorby. Děkuji

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Bylinky na sklivcové zákalky

 Drahomíra

Dobrý večer,prosím jaké bylinky mám používat na odstranění zákalků? Děkuji za odpověď.

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět


Témata

Zajímavé články

ČeskáOrdinace

O nás

Kontakt

Ochrana osobních údajů a cookies

SiteMAP

RSS