Informace od zdravotní sestry

HLAVNÍ STRÁNKA

  

PROSTATA

  

KREVNÍ TLAK

  

CUKROVKA

  

WARFARIN

  
čtěte níže

Jizvy po pásovém oparu

 


Poslední revize:

Dotaz: Dobrý den, chtela bych se zeptat na jizvy po pásovém oparu na boku a na zádech. Zajímá mě, jestli se jizvy po vyléčeném pásovém oparu dají nějak odstranit.

Jizvy všeobecně nejde zcela odstranit. Jizva se tvoří jako zacelení hlubokých ran do kůže a podkoží. Jizvu tvoří nová pojivová tkáň, která má více či méně odlišné vlastnosti, než původní kůže. Například v jizvě nerostou vlasy ani chlupy. Velikost a tvar jizvy závisí na charakteru rány. Rozsáhlé jizvy od popálenin příliž korigovat nejde, ale je možné je maskovat make-up(em). Naopak jizvy po operacích v mnoha případech jdou velmi pěkně zredukovat. Například jizva po excizi slepého střeva z dětství jde v dospělosti dobře zkorigovat chirurgicky, obnovením rány a jejím opětovným uzavřením plastickým řezem. Při tomto zákorku se původní jizva vyjme šikmým pllastickým řezem a kůže se pak k sobě pečlivě zafixuje, než znovu sroste. U jizvy po vyléčeném pásovém oparu může její chirurgické ošetření vyprovokovat nové propuknutí onemocnění Herpes Zoster a to by vedlo k dalšímu zjizvování. V případě jizvy po pásovém oparu Herpes Zoster doporučujeme jizvy nechat v klidu a ošetřit je jen biostimulačním laserem, který jak známo kvalitu jizev, stejně jako léčbu oparů, pozitivně ovlivňuje.

 

Autor: © Mgr. Marie Svobodová

odkaz na článek

. Jizvy po pásovém oparu [online]. ČeskáOrdinace.cz, . .přidejte sem svůj komentář

Něco Vám není jasné? Zeptejte se na to ostatních. Určitě Vám pomohou.
K zeptání použijte tento formulář.


Nadpis / Dotaz
Jméno
E-mail
Sdělení

Všechna políčka formuláře je třeba vyplnit!
E-mail nebude nikde zobrazen.

Připojit fotku

přehled komentářů

Jaký šampón použít

 Magdaléna Monika  24.2.2020 10:03

Dobrý den, jaký prosím používat šampón po pásovém oparu, ještě ho léčím ale již potřebuji umít hlavu. Kdy tedy mohu umít hlavu a jaký nejlépe použít šampón děkuji Přesličková.

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Hnědé skvrny po vředech

 Emília  2.6.2017 23:21

Dobrý den prosím poradte mi jak se zbavit hnědých tmavých skvrn po vředech,čím to vybělit mám toho mnoho děkuji za radu Emília

Přiložený obrázek | Počet odpovědí: 2 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Pásový opar ve vlasech

 Jana Merinska  30.9.2013 21:30

Již několik let se mi dělají pupence ve vlasech, ze začátku je to hodně bolestivé, pak se moc zvětší a prasknou, nebo je některé drápnu hřebenem. Moc trpím, byla jsem v nemocnici na kožním a tam mi jeden vyřízli a když jsem šla pro výsledky , bylo mi řečeno, že se to stratilo. Bulovka, hmm. co mám dělat, pokračuje to zase delší dobu. měla jsem nerváky zemřel mi manžel a tak si nevím rady. kdo to má poznat co to mám ? Děkuju za případnou radu Jana

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět


Témata


Zajímavé články

ČeskáOrdinace

O nás

Kontakt

Ochrana osobních údajů a cookies

SiteMAP

RSS