Informace od zdravotní sestry

MENU

  

PROSTATA

  

KREVNÍ TLAK

  

CUKROVKA

  

WARFARIN

  

Jizvy po pásovém oparu

 


Aktualizováno:

Poradna

Dotaz: Dobrý den, chtela bych se zeptat na jizvy po pásovém oparu na boku a na zádech. Zajímá mě, jestli se jizvy po vyléčeném pásovém oparu dají nějak odstranit.

Jizvy všeobecně nejde zcela odstranit. Jizva se tvoří jako zacelení hlubokých ran do kůže a podkoží. Jizvu tvoří nová pojivová tkáň, která má více či méně odlišné vlastnosti, než původní kůže. Například v jizvě nerostou vlasy ani chlupy. Velikost a tvar jizvy závisí na charakteru rány. Rozsáhlé jizvy od popálenin příliž korigovat nejde, ale je možné je maskovat make-up(em). Naopak jizvy po operacích v mnoha případech jdou velmi pěkně zredukovat. Například jizva po excizi slepého střeva z dětství jde v dospělosti dobře zkorigovat chirurgicky, obnovením rány a jejím opětovným uzavřením plastickým řezem. Při tomto zákorku se původní jizva vyjme šikmým pllastickým řezem a kůže se pak k sobě pečlivě zafixuje, než znovu sroste. U jizvy po vyléčeném pásovém oparu může její chirurgické ošetření vyprovokovat nové propuknutí onemocnění Herpes Zoster a to by vedlo k dalšímu zjizvování. V případě jizvy po pásovém oparu Herpes Zoster doporučujeme jizvy nechat v klidu a ošetřit je jen biostimulačním laserem, který jak známo kvalitu jizev, stejně jako léčbu oparů, pozitivně ovlivňuje.

 

Autor: © Mgr. Marie Svobodová

odkaz na článek

. Jizvy po pásovém oparu [online]. ČeskáOrdinace.cz, . .přidejte sem svůj komentář

Něco Vám není jasné? Zeptejte se na to ostatních. Určitě Vám pomohou.
K zeptání použijte tento formulář.


Nadpis / Dotaz
Jméno
E-mail
Sdělení

Všechna políčka formuláře je třeba vyplnit!
E-mail nebude nikde zobrazen.

přehled komentářů

Jaký šampón použít

 Magdaléna Monika

Dobrý den, jaký prosím používat šampón po pásovém oparu, ještě ho léčím ale již potřebuji umít hlavu. Kdy tedy mohu umít hlavu a jaký nejlépe použít šampón děkuji Přesličková.

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Hnědé skvrny po vředech

 Emília

Dobrý den prosím poradte mi jak se zbavit hnědých tmavých skvrn po vředech,čím to vybělit mám toho mnoho děkuji za radu Emília

Přiložený obrázek | Počet odpovědí: 2 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Pásový opar ve vlasech

 Jana Merinska

Již několik let se mi dělají pupence ve vlasech, ze začátku je to hodně bolestivé, pak se moc zvětší a prasknou, nebo je některé drápnu hřebenem. Moc trpím, byla jsem v nemocnici na kožním a tam mi jeden vyřízli a když jsem šla pro výsledky , bylo mi řečeno, že se to stratilo. Bulovka, hmm. co mám dělat, pokračuje to zase delší dobu. měla jsem nerváky zemřel mi manžel a tak si nevím rady. kdo to má poznat co to mám ? Děkuju za případnou radu Jana

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět


Témata


Zajímavé články

ČeskáOrdinace

O nás

Kontakt

Ochrana osobních údajů a cookies

SiteMAP

RSS