Plíseň nehtů na rukou u kojence


Facebook Twitter Pinterest email tisk

Děti a miminka

Zveřejněno dne 30.10.2012


Jak všichni víme, tak se děti učí skrze dotek a dotýkají se ploch, na kterých může být i plíseň. Plíseň hlavně převládá v letních měsících, protože se vyskytuje na teplém a vlhkém povrchu. Nehty kojenců jsou měkké a mohou být mírně odděleny od nehtového lůžka, které je pak obzvlášť citlivé na vznik plísně. Proč trpí plísní nehtů ze všech dětí nejčastěji právě kojenci, se podíváme v našem článku.

Slabý imunitní systém

Kojenecký imunitní systém není zcela plně vyvinut v době narození, díky tomu je dítě náchylnější k onemocnění. I když děti dostávají na pomoc v odolávání bakteriím dostatek protilátek již z mateřského lůna, tak i přesto nemusí odolat plísňové infekci. Nejvíce náchylné jsou děti v období prvních dvou měsíců jejich života. Plísně se objevují ve sprchách nebo na plochách, kde je dítě koupáno a kde může být plísní infikován prst nebo nehet.
 


Teplé prostředí

Rodiče nejčastěji umísťují děti v teplém prostředí, aby se tam cítili pohodlně, jenže toto prostředí může být skvělým místem pro bakterie a plísně. Děti si velice rády strkají prsty od rukou či nohou do úst, čímž na nich vzniká vlhké prostředí, které je ideální pro výskyt plísní. Plíseň přebývá v kůži, ale příznaky se tvoří pouze v teplém a vlhkém prostředí po dlouhou dobu. I když se snaží rodiče sebevíc udržovat kojence suchého, tak často zapomínají na oslintané ručičky a nožičky, což umožňuje plísni růst a zůstávat za nehty.
 


Kvasinková infekce 

Děti jsou náchylnější ke kvasinkovým infekcím, které mají vliv na nehtík, kvůli neustálému kontaktu s vlhkostí. Kvasinková infekce je jako hniloba, která se přemnoží v ústech a následně může cestovat na nehty, protože jak již bylo zmíněno, a každý to dobře ví, že děti rády strkají prsty z ručiček a nožiček do úst. Nehtová plíseň může být vyléčena jedině novým růstem nehtů, což znamená, že při růstu nového nehtu se ztrácí plíseň. Kojencovo měkké nehty jsou nahrazeny novými, tvrdšími nehty.

Autor: ©Jakub Vinš

odkaz na článek

Facebook Twitter Pinterest email tisk

. Plíseň nehtů na rukou u kojence [online]. ČeskáOrdinace.cz, . .přidejte sem svůj komentář

Něco není jasné? Zeptejte se na to ostatních. Určitě Vám pomohou.
K zeptání použijte tento formulář.


Jméno
E-mail
Nadpis
Komentář
Všechna políčka formuláře je třeba vyplnit!
Připojit fotku
přehled komentářů

Puchyrky na rucickach u kojencu,okolo nehtu- je mu 7 tydnu.dekuji


(alena 26.1.2018 19:36)

Mame puchyrky okolo nehtiku a prstikach.synovi je 7 tydnu.Zvraceni a prujem od narozeni.U lekare kazdy tyden a vse je pry vporadku.Uz nevim co mam delat.Dnes se objevily ty puchyrky.Dekuji za nejake informace.


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětPlíseň nehtů u dětí


(Pavlina 6.7.2015 15:55)

Dobrý den mám 2 měsíční miminko chlapečka a má na prstíku ( prsteníček)plíseň,má to pod nehtem a je to takové nažloutlé a jsou tam takové žluté flíčky a ještě má na palečku vedle nehtu puchýř a má to kolem červené,nemohlo ho něco píchnout? Děkuji


Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | OdpovědětPlíseň na nehtech u dětí


(Strunová Jitka 17.6.2014 10:50)

Dobrý den,ráda bych se zeptala,náš syn (1 rok),má na nožičce na palečku na nehtu plísen.Ráda bych se poradila jak ho toho mohu zbavit?Děkuji,Strunová


Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | OdpovědětBatole 4 měsíce zanícené nehty na nohách


(Simona 28.7.2013 14:50)

Dobrý den . Mám 5měsíčního chlapečka kterému zarůstají nehty na nohách, a má palečky zanícené . Byla bych ráda kdyby jste mi poradil co s tím mám dělat . Brožíková


Počet odpovědí: 0 | Odpovědět
články k tématu plíseň na patách
klíčová slova
plíseň nehtů u kojence kojenec a plíseň