Účinné spalovače tuků a hubnutí

Zdravé hubnutí

Zveřejněno dne 5.2.2011

Už jste se zamysleli nad tím, proč všichni začínají hubnout na začátku nového roku? A víte, že jen malé procento lidí bývá úspěšných? Většina lidí, i když nějaké to kilo zhubne, velmi rychle nabírá svoji původní váhu a většinou získá i „něco“ navíc. Pokud neuváženě začněte s dietami, nákupem nejrůznějších přípravků na hubnutí či dokonce hladověním, nemůžete být úspěšní. V článku vám přinášíme přehled těch nejúčinnějších látek, které by vám ve vaší snaze zhubnout mohli pomoci. Chce to ale také upravit jídelníček a pořádně se zapotit při fyzické aktivitě.Na trhu existuje mnoho výrobků s obsahem různých látek na odbourání vnitřního tuku, ale jen některé z nich jsou skutečně účinné. V lékárně vám sice poradí, ale rozhodně dají přednost výrobku, ze kterého mají slušné provize. Jak si tedy opravdu vybrat? V první řadě by jste měli vědět, co je vaším cílem. Chcete si postavu zpevnit, anebo doopravdy hubnout a odbourat vnitřní tuk? Víte jak jste na tom kondičně? Jaký máte poměr tukové a svalové tkáně? Než se rozhodnete pro dopněk stravy, ujasněte si vaše cíle. Doplněk stravy za vás problém nevyřeší, ale pomůže vám rychleji se propracovat k výsledku v případě, že zvolíte tu správnou kombinaci. 

Kofein

Ten nejúčinnější pochází z guarany a zeleného čaje. Guarana (Paullinia cupana) je jihoamerická rostlina s přirozeným obsahem kofeinu a dalších energetických látek, jako teobrominu a teofillinu. Všechny tyto komponenty mají známý prokázaný účinek jako stimulanty centrálního nervového systému, což se projevuje odstraněním psychické a fyzické únavy, chutí do cvičení a zlepšením atletického výkonu. Současně podporuje proces redukce nadváhy zvýšením rychlosti metabolismu tuků a omezením chuti k jídlu. Zelený čaj (Camellia sinensis) má kromě jiného i silné antioxidační vlastnosti. Obsahuje specifickou kombinaci účinných látek – katechinů, polyfenolů a kofeinu. Extrakt má prokázané termogenní účinky – podporuje redukci nadváhy spalováním tuků.

Synefrin

Ještě jste o něm neslyšeli? Je to velká škoda protože tato látka spolu s rosavinem patří k významným „urychlovačům“ metabolismu. Mezi základní účinky synefrinu se řadí také zvýšení klidového výdeje kalorií, spalování tuků, podpora redukce nadváhy a energetizace organismu. Hlavním zdrojem synefrinu je Citroník hořký (Citrus aurantium) používán především v tradiční čínské medicíně.

Salicin

Zajímavou látku v sobě ale ukrývá i Bílá vrba (Salix alba). Extrakt z kůry bílé vrby obsahuje salicin, přírodní derivát aspirinu. Ve spojení s guaranou a synefrinem výrazně podporuje urychlení metabolismu a spalování tuků.

Rosavin

Látka obsažena v rostlině Rhodiola rosea, která pomáhá v průběhu cvičení k uvolnění mastných kyselin z tukových tkání do krevního oběhu. Tuky jsou pak využitelné jako zdroj energie při cvičení. A právě zde začíná působit i L-karnitin, který působí v buněčných spalovnách – mitochondriích.

L-karnitin

Zajišťuje přenos mastných kyselin do mitochondrií, místa jejich spalování v buněčných strukturách. L-carnitin je však účinný pouze při fyzické aktivitě a začíná působit zhruba po 30 minutách aktivního pohybu. L-carnitin podporuje činnost metabolismu a spalování tuků při redukci nadváhy. L-carnitin také pomáhá rychleji odbourávat alkohol v těle. Dále tvorbou energie z tukových zásob zvyšuje fyzický výkon, podporuje srdeční i mozkovou činnost a dobrou psychickou kondici. Pokud vsadíte na některý doplněk stravy, hlídejte ať obsahuje jen ty nejkvalitnější suroviny. Pouze tak můžete dosáhnout těch nejlepších výsledků. U nás se vyrábí několik druhů, s obsahem od 500 mg – až 1000 mg v jedné dávce.

Koenzym Q10

Je po L-karnitinu další látka, která působí v mitochondriích a v dietách plní významnou roli. Podílí se na vytváření energie v době, kdy snižujeme energetický příjem. Díky tomu je organismus přirozeně vybízen k vyšším výkonům. Koenzym Q10 je navíc přirozená látka, která se tvoří v našem těle. Jeho produkce však po 30 roku života výrazně klesá. Tuto látku potřebuje nejen naše srdce, ale všechny orgány a svaly. Málokdo ví, že významně (i když nepřímo) pomáhá hubnout ve věku nad 40 let, dále diabetikům a i lidem s vysokým cholesterolem.  

L-taurin

Oddálí únavu, takže můžete trénovat, cvičit atd. mnohem déle. Je to látka obsažena například v mase, ale také je s oblibu přidávána do různých prostředků.

Kyselina hydroxycitronova (HCA)

Za zmínku stojí i rostlina Garcínia Cambogia. Pochází z Indie a jihovýchodní Asie. Obsahuje účinnou látku, kyselinu hydroxycitronovou (HCA). Téměř každý potravinový doplněk pro hubnutí obsahuje extrakt z Garcínie za účelem potlačení chuti k jídlu , stabilizaci krevního cukru, zvýšení spalování tuků a snížení ukládání tuků. Předchází tak záchvatům žravosti. Jako účinná denní dávka bývá uváděno 1000-2000 mg HCA.

Chrom

Reguluje hladinu krevního cukru a omezuje tak nadměrnou chuť k jídlu. Potlačuje chuť na sladké i ve chvíli přepracování, stresu a nervového vypětí. Stimuluje odbourávání tuků, využití bílkovin, snížení hladiny cholesterolu. Přispívá ke snížení rizika aterosklerózy a srdečních onemocnění. Potřeba chromu se zvyšuje při sportovních výkonech.

Ananas, papája - enzymy

Obsahují enzymy bromelain a papain, které pročišťují organismus a dokážou štěpit bílkoviny a tuky. Jedinou podmínkou je, že musí být čerstvé!

Chitosan

– říká se mu také lapač tuku. I když je jeho účinek velmi sporný, k dietě a redukci nadváhy nepochybně patří. Chitosan navazuje tuky a odvádí je z těla pryč.

Musíme si uvědomit, že bez změny jídelníčku, zdravé stravy a dostatečné fyzické aktivity se budeme nadbytečných kilogramů jen těžce zbavovat. Vhodná je také kombinace několika účinných látek v přípravku. Ten pak může působit komplexně. Pomoci mu můžeme doplněním dalších látek.

Chlorella anebo Aloe vera - pomáhá detoxikovat organismus, podporuje trávení, upravuje pH ve střevech a doplňuje důležité aminokyseliny. Naše tělo tak může lépe vstřebávat jiné látky a vitaminy.

Doplněk stravy UP!Slim - obsahuje cennou kombinaci 7 rostlinných výtažků a l-karnitinu, podporují energii v organismu a motivaci k fyzické aktivitě. Kromě toho rostlinné výtažky blokují hlad a chutě a navíc odstraňují stres. Užívejte dopoledne anebo půl hodiny před cvičením, účinek zaznamenáte již během několika minut.

Koenzym Q10 - je vhodné užívat dopoledne v rámci snídaně. Dodá vám energii na celý den a nepřímo podporuje spalování tuků.

referenční odkaz

FÁBRYOVÁ, Jana. Účinné spalovače tuků a hubnutí [online]. ČeskáOrdinace.cz, 2011-02-05. Dostupné online.


Tento článek si během posledních třiceti dnů přečetlo 54 lidí.


Sdílejte tento článek se svými přáteli:

Facebook    Twitter    Digg   

Poslat emailem

Vytisknout článek


přidejte sem svůj komentář

Nenašli jste zde přesně to, co jste hledali? Zeptejte se na to ostatních. Určitě Vám pomohou.
Ke svému dotazu použijte tento formulář.


Jméno
E-mail
Nadpis
Komentář
Všechna políčka formuláře je třeba vyplnit!
Připojit fotku
přehled komentářů

Hubnutí

(jankosi 3.10.2016 10:13)

Já ho teda zkusím. Protože na sobě cítím, že potřebuji hodně zhubnout :)


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětHubnutí

(Nina 3.10.2016 1:07)

To ale nebude problém lipoxalu to budou nějaké jiné.


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětHubnutí

(jankosi 29.9.2016 19:43)

Já právě žádný nikdy nebrala, tak nevím, který by byl nejlepší. A jak mi některé kamarádky řekly, že mají průjmy, tak jsem se bála.


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětHubnutí

(Nina 14.9.2016 22:22)

Já neměla žádný problém. Asi měla jiný než lipoxal, protože co vím, tak s ním nikdo neměl problémy.


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětHubnutí

(jankosi 31.8.2016 0:38)

A na co je v hubnutí tento? Já chci nějaký dobrý, protože z jednoho měla kamarádka silné průjmy.


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětHubnutí

(Nina 30.8.2016 1:23)

No já můžu doporučit lipoxal ten je na hubnutí dobrý. Hodně si ho kamarádky chválí, které s tím hubly.


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětHubnutí

(jankosi 29.8.2016 10:34)

Jedli jste nějaké dobré silné spalovače tuku nebo nějaké doplňky stravy? Já si nějaké našla na netu a nevím jak vybrat.


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětBylinky spalování tuků

(Manka 8.7.2016 22:47)

Většina těch nazvů nic mi neřiká, hlavně protože se vůbec na tom nevýznám. Když jsem chtěla zhubnout, šla jsem za doktorem. Nedal předpis, řekl že pilulky na předpis jsou jen pro lidí kteři jsou obezní a já jsem chtěla zhubnout jen 7 kilo, aby lepší se citit a výpadat. Tak doktor doporučil dietu, každodenní běhání a doplněk strávy bez předpisu ako podporu :)


Počet odpovědí: 5 | Zobrazit odpovědi | OdpovědětKarnitin chrom

(Martina 30.6.2016 0:02)

Obdivuji lidi, kteří se rozhodli zbuhnout a dokázali to. Že vydrželi a nevzdali to.


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětKarnitin chrom

(Anna 28.6.2016 17:37)

No uvidíme, nechvalme dne před večerem. Ale asi to konečně dám protože jsem namotivovaná. A stravu budu dodržovat, ale ne striktně, sem tam zhřeším, tak uvidím.


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětKarnitin chrom

(Míša 19.6.2016 21:26)

Tak to je úžasné, že to máš v hlavě srovnané a jsi odhodlaná se sebou něco udělat. Uvidíš, že lipoxal ti pomůže a budeš kočka :)


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětKarnitin chrom

(Anna 16.6.2016 13:14)

No já bych chtěla právě i cvičit, abych si pak mohla říct, že jsem pro to udělala maximum co jsem měla možnosti :)


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětKarnitin chrom

(Míša 13.6.2016 22:21)

No myslím, že díky lipoxalu by se to dalo bez problému zvládnout. Pokud se budeš snažit a dáš do toho víc než jen tobolky, tak budou výsledky super :)


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětHubnutí

(Anna 30.5.2016 0:50)

Zítra pro něj utíkám, protože chci shodit aspoŇ nějaké faldíky do dovolené v sprnu :)


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětPostava

(Míša 29.5.2016 14:57)

Řekla bych, že patří mezi nejlepší na trhu. Já jsem s lipoxalem spokojená nad míru.


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětHubnutí

(Anna 26.5.2016 19:28)

Já právě chci něco na podporu hlavně. Začala jsem cvičit a jíst docela mě to baví. Ale chci hlavně pálit tuk a potom se zpevnit. Takže na pálení tuku je dobrý?


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětPostava

(Míša 24.5.2016 20:48)

Za mě určitě produkty od lipoxal.cz, které mi pomohly zhubnout. Postavu si od té doby držím a jsem ráda, že jsem si ho koupila. Opravdu mi pomohl.


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětHubnutí

(Anna 19.5.2016 18:40)

Poradíte nějaký produkt na hubnutí, ale aby měl hodně látek a nebyl jen jednostranný. Aby mi pomáhal tak nějak celkově.


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětObethin diskuze

(KarelM. 6.5.2014 23:49)

Já mohu potvrdit, že obethin vážně , alespoň u mně, funguje. Zahnal až chorobné pocity hladu a chuti k jídlu.


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětL carnitin a antikoncepce

(peta 7.11.2012 20:17)

dobry den, muze mit karnitin nejake nezadouci ucinky na antikoncepci ?


Počet odpovědí: 2 | Zobrazit odpovědi | OdpovědětHubnutí

(dobreazdrave.cz 11.6.2012 20:51)

Pokud člověk nejí chemické látky v průmyslově vyráběných "potravinách" zejména z hypermarketových řetězců, nepotřebuje k hubnutí další chemikálie a extrakty. Stačí opravdu zdravá strava a zdravý systém.

dobreazdrave.cz/bez-…


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětChlorella nebezpečí

(Milda 6.2.2012 10:59)

Podle posledních poznatků v sobě chlorella skrývá nejen užitečné účinky, ale i nebezpečí v podobě zhoustnutí krve během užívání. Chlorella, podobně jako i ostatní zelené zeleniny, obsahuje vitamin K, který oslabuje účinnost léku Warfarin. Při současném užívání Warfarinu a chlorelly by mohlo hrozit nebezpečí vytvoření trombu a vzniku mrtvice nebo infarktu myokardu. Lidé, kteří jsou po IKTu (mozková příhoda), nebo s ischemickou chorobou srdeční a berou trvale léky na ředění krve, tak by něměli chlorellu užívat bez porady se svým neurologem nebo kardiologem, protože chlorella pro ně představuje potencionální nebezpečí!


Počet odpovědí: 0 | Odpovědět

zajímavé články
Hubněte ale z tuků!

Hubnutí je mnohem snazší, než si váhu udržet. Proč tomu tak je? Organismus si dobře pamatuje, že jste byli obézní, a proto i po úspěšné dietě si uchovává sklon k tloustnutí. Rovněž i období strádání spolehlivě ukládá „do paměti“ a po několika pokusech se ubývání váhy brání. Pro úspěšné hubnutí je nejlepším způsobem povolat na pomoc odborníky, nejlépe dietologa a trenéra. Cílem však nemusí být jen hubnutí, ale také formování postavy, či snížení tělesného tuku. Velmi důležitým parametrem je, aby jste nehubli na úkor svalové hmoty. Celý článek...


Zaměření článku: hubnutí, aminokyseliny, karnitin, gainer, synefrín, jak odbourat vnitřní tuk


Zinek na hubnutí

Na hubnutí je nejúčinější zinek a paprika. Zdá se vám to málo. Nebojte, naše rada, jak správně aplikovat zinkovou dietu, neomezuje příjem jídla. Naše rada na zinkovou dietu využívá prokázaných poznatků o účincích zinku v lidském organismu. Je skutečně možné hubnout po zinku? To se dozvíte v následujícím článku. Celý článek...


Zaměření článku: zinková dieta, zinek a hubnutí, zinkový hubnoucí plán, nejúčinnější dieta, jak odbourat vnitřní tuk


Osm rad na břišní tuk

Břišní tuk je jako nezvaný host, kterého se nemůžete zbavit. Některé metody na odstranění břišního tuku jsou však slibnější než jiné. Břišní (neboli abdominální) tuk je tuk vyskytující se v oblasti břicha. Může být buď podkožní, tedy nacházející se mezi kůží a břišní stěnou, nebo takzvaný viscerální. Viscerální tuk je tuk vystýlající břišní dutinu a obklopující vnitřní orgány. Níže nabízíme osm taktik, jak se nepříjemného břišního tuku zbavit. Celý článek...


Zaměření článku: jak se zbavit břišního tuku


Karnitin a chróm na zrychlení metabolizmu

L-Carnitin ve spojení s chrómem tvoří doplněk stravy, který je určen pro podporu metabolismu tuků a zvýšení fyzického výkonu. L-Carnitin, také někdy označovaný jako spalovač tuků, je aminokyselina, která podporuje odbourávání tuků přenášením mastných kyselin do svalových buněk, kde dochází k jejich spalování na energii. L-Carnitin přispívá ke snižování hladiny cholesterolu, podporuje srdeční a mozkovou činnost a účinně energetizuje organismus. Chrom má důležitý význam při metabolizmu glycidů, při němž působí jako součást tak zvaného glukózo-tolerančního faktoru. Celý článek...


Zaměření článku: účinné spalovače tuků, na hubnutí, zrychlení metabolizmu, podpora výkonosti


zaměření článku


Účinné spalovače tuků a hubnutí
Účinné spalovače tuků a hubnutí
navigační menu
doporučujeme
diskuse k článku

hubnutí

Já ho teda zkusím. Protože na sobě cítím, že potřebuji hodně zhubnout :)

více >>

hubnutí

To ale nebude problém lipoxalu to budou nějaké jiné.

více >>

hubnutí

Já právě žádný nikdy nebrala, tak nevím, který by byl nejlepší. A jak mi některé kamarádky řekly, že...

více >>

hubnutí

Já neměla žádný problém. Asi měla jiný než lipoxal, protože co vím, tak s ním nikdo neměl problémy.

více >>

hubnutí

A na co je v hubnutí tento? Já chci nějaký dobrý, protože z jednoho měla kamarádka silné průjmy.

více >>

další diskuse   

nabídka obchodu

Knihy Jídlo jako životní styl II. (Ing. Petr Havlíček, Petra Lamschová)

Knihy Jídlo jako životní styl II. (Ing. Petr Havlíček, Petra Lamschová)

V knize Jídlo jako životní styl II. najdete podobně jako v I. díle odpovědi na některé vaše otázky a mnoho nových zajímavých receptů. Každého, kdo se zajímá o zdravý životní styl, napadá mnoho otázek, na které někdy složitě hledá odpověď. Jak správně jíst při sportu? Jak správně hubnout po porodu? Co mám dělat, když má moje dítě nadváhu? Je správné hubnout s ním? Na tyto a na spoustu další otázek...

Cena: 248 Kč
Koupit  koupit

Konopný krém Annabis HANDCANN Q10 - krém na ruce

Konopný krém Annabis HANDCANN Q10 - krém na ruce

Regenerační a ochranný krém na ruce a nehtová lůžka s d-panthenolem, omlazujícím koenzymem q10 a olejem z konopných semen. Vhodný pro suchou a popraskanou kůži na rukou. Handcann Q10 zanechá vaše ruce krásné, jemné a svěží. Regenerační a ochranný krém, díky nenasyceným mastným kyselinám omega 3-6 obsaženým v konopném oleji, alantoinu, koenzymu Q10 a dalším přírodním účinným látkám obsažených v použité...

Cena: 120 Kč
Koupit  koupit

Hepatica Koenzym Q10 60 kapslí

Hepatica Koenzym Q10 60 kapslí

Koenzym Q10 (CoQ10) je substance podobná vitamínu a nachází se ve všech buňkách lidského těla. Zde upravuje produkci energie a s tím spojené fungování jednotlivých orgánů jako jsou srdce, ledviny, mozek a játra....

Cena: 280 Kč
Koupit  koupit

UP!Slim 500 ml

UP!Slim 500 ml

Dlouhodobě nejprodávanější přírodní spalovač tuku u nás! Poslední kus skladem. Expirace 6/2014. Přírodní stimulant působí během několika minut. Využívá revoluční efekt metabolické spirály. Zbavuje apatie, okamžitě dodává energii, zvyšuje účinnost cvičení. Spirálový efekt metabolického procesu, který působí intenzivně a synergicky v 5 fázích, je určen k rychlému a efektivnímu hubnutí. Doplněk stravy...

Cena: 600 Kč
Koupit  koupit

Knihy Co nejíst když... (Ing. Jarmila Mandžuková)

Knihy Co nejíst když... (Ing. Jarmila Mandžuková)

Jste nemocní či máte nějaký zdravotní problém? Tato kniha Co nejíst když... může změnit váš život, pokud si uvědomíte, že samotné léky na trvalé uzdravení nestačí! Dozvíte se, jak úpravou stravy podpořit samoléčivé schopnosti organismu, a zásadně tak zlepšit průběh nemoci a uzdravování. Značná pozornost je věnována i zdravějšímu způsobu stravování a vychází vstříc všem, kteří hledají pravdivé informace...

Cena: 170 Kč
Koupit  koupit

Klokan Koenzym Q10 100mg cps.30

Klokan Koenzym Q10 100mg cps.30

100 mg Koenzymu Q10 + exktrakt z černého pepře (Piper nigrum) = zvýšená absorbce koenzymu Q10 do organismu. Když srdce volá S.O.S.!...

Cena: 277 Kč
Koupit  koupit

Knihy Spratek aneb "Bude to podle mě" (Ing. Zdeňka Jordánová)

Knihy Spratek aneb

Kniha Spratek aneb "Bude to podle mě" je určena vám, kteří se nebojíte podívat se na to co, co je opravdu schováno za vašimi problémy a za vaší údajnou bolestí, kterou vytváříte ve svém životě, jak jistě víte, jen a jen vy sami svými postoji a způsobem myšlení. Možná si myslíte, že v knize bude povídání o neposlušných a sveřepých dětech, které si po právu zaslouží toto pojmenování. Nemylte...

Cena: 193 Kč
Koupit  koupit

Cemio Koenzym Q10 30mg s biotinem cps.30+30 ČR/SK

Cemio Koenzym Q10 30mg s biotinem cps.30+30 ČR/SK

Cemio Koenzym Q10 obsahuje 30 mg koenzymu Q10 a150 µg biotinu. Koenzym Q10 je nepostradatelnou součástí každé buňky lidského organismu. Biotin přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, k činnosti nervové soustavy a metabolismu makroživin....

Cena: 166 Kč
Koupit  koupit

Knihy Dukanova dieta 2014 s novými recepty i pro vegetariány (Dr. Pierre Dukan)

Knihy Dukanova dieta 2014 s novými recepty i pro vegetariány (Dr. Pierre Dukan)

Více než 25 milionů lidí na celém světě trvale zhublo díky Dukanově dietě. Čtrnáct le neustálé výměny zkušeností s dietáři umožnilo dr. Pierru Dukanovi metodu neustále propracovávat a zdokonalovat. Dukanova dieta 2014 s novými recepty vás jasně a poučeně provede 4 fázemi (útočnou, střídavou, konsolidační a stabilizační)....

Cena: 270 Kč
Koupit  koupit

Lavera Noční pleťový krém s koenzymem Q10 (Anti-Ageing Night Cream) 50 ml

Lavera Noční pleťový krém s koenzymem Q10 (Anti-Ageing Night Cream) 50 ml

Hodnotný noční krém s koenzymem Q10 energetizuje a stimuluje přirozené regenerační procesy v pleťových buňkách v době nočního odpočinku. Díky účinným složkám jako jsou koenzym Q10, bio jojobový olej a bio aloe vera se pokožce dostane intenzivní péče a dlouhotrvající hydratace. Jemné vrásky a rýhy se znatelně vyhladí, pleť se rozzáří a získá pěstěný vzhled....

Cena: 295 Kč
Koupit  koupit
oblíbená témata
novinky a zajímavosti

Chcete být informováni o novinkách a zajímavostech z produkce webu ČeskáOrdinace.cz?


Žádný problém!
Zde napište svůj email


Sitemap | RSS